KORONA GÜNLERİNDE NASIL PARA KAZANILIR?

COVID-19 GÜNLERİNDE PARA KAZANMA YOLLARI

Alışık olmadığımız bir durumla karşı karşıyayız. Bir salgın var ve zengin, fakir, genç, yaşlı dinlemiyor. 30 yaşındayım ama şimdiye kadar, hiçbir gücün herkese eşit mesafede olduğuna hiç tanık olmamıştım. Bu nedenle alışık olmadığımız bir durumla karşı karşıyayız zaten! Peki korona virüs günlerinde nasıl para kazanılır?

Kimilerimiz işten çıkartıldı, kimilerimiz ücretsiz izne gönderildi, hepimizin ekonomisi bir şekilde etkilendi.

Aşağıya, korona virüs günlerinde para kazanma yollarını, birçok kaynaktan araştırıp sizler için yazdım. Umarım sizler için faydalı olur!

NASIL PARA KAZANILIR?

1. SOKAKTA EL YIKAMAK

Korona günlerinde nasıl para kazanılır diye düşünüp duruyoruz. İşte durumu fırsata çeviren bir adam .

Bildiğimiz üzere korona virüsün en büyük düşmanı el yıkamak. Herkes fırsat buldukça harıl harıl el yıkıyor. Peki ya fırsatı olmayanlar? Dışarıda işi olanlar? Dışarıda vakit geçirmek zorunda kalanlar?

Mesela bu adam , sokakta el yıkayabilmek için bir mekanizma kurmuş. Siz de kendi mekanizmanızı oluşturabilirsiniz!

2. İKİNCİ EL EŞYALARINIZI SATMAK

Hepimizin dolaplarında kullanmadığı eşyalar var. İnternet uygulamalarına bu eşyaların fotoğraflarını yükleyerek, bir süre idare etmelik para kazanılabilir.

3. YETENEKLERİNİZ KONUŞSUN

Sizin de yetenekleriniz varsa gıda ürünleri(ekmek, reçel, peynir, yoğurt vs),el işi örgü, sabun yapmak, kolye tasarlamak gibi alanlara yönelip internetten satış yapabilirsiniz. Halihazırda bir yeteneğiniz yoksa kendinizi geliştirip şu sıralar çok ihtiyaç duyulan sabun, sirke ya da probiyotik turşu yapmayı öğrenebilirsiniz. Bunların hepsinin yapımını internette bulabilirsiniz.

4. ÖĞRETMENLİK YAPIN

Uzman olduğunuz ya da iyi bildiğiniz bir konu varsa Udemy, Kurslab gibi sitelerde ders verebilirsiniz.

5. ONLINE KURYE OLUN

Online kuryelik yapabilir ya da etrafınızda çok iş yapan market ya da bakkallarla anlaşarak eve teslimat işine girebilirsiniz. Tabi bu iş, korona günlerinde biraz riskli olacaktır. Seçenek olarak sonlara bırakılması gerektiğini düşünüyorum.

6. INTERNET FENOMENİ OLUN

Youtuberlık yapabilir. Blogger olabilirsiniz. Herkesin evde olduğu şu günlerde, internette gezinen insan sayısı oldukça fazla. Bildiğiniz ya da sevdiğiniz konular üzerine araştırmalar yapıp vidyolar çekebilir ya da bunları yazıya dökebilirsiniz.

7. İNTERNET SİTESİ KURUN

Bu beni de içeren bir madde. İnternet sitesi işlerini, bundan 15 gün öncesine kadar hiç bilmiyordum. Ancak internetten araştırmalar yaparak kendi internet sitemi açtım. Şimdi küçük firmalara ve esnaflara uygun fiyattan tanıtım amaçlı internet sitesi yapıyorum. Oldukça da zevk alıyorum.

İş ortamlarında birebir görüşmeler azaldığı için küçük firmalar ya da esnaflar, internet sitesine daha çok ihtiyaç duymaya başladı. Ben de onların bu ihtiyaçlarını oldukça hızlı bir şekilde gideriyorum. Ve inanın siz de yapabilirsiniz.

8. ONLİNE İŞLER YAPIN

Biraz ingilizceniz varsa VirtualVocations.com, upwork gibi sitelere üye olup, veri girişinden web dizaynına, analizden çeviriye, seslendirmeden online yazarlığa saati minimum 5 dolardan başlayan 100 dolara kadar işler bulabilirsiniz.

9. FOTOĞRAFLARINIZI SATIN

Eğer iyi bir fotoğrafçıysanız fotoğraf makinesine ihtiyaç duymadan sadece telefonlaAdobe stock, shutterstock, alamy, etsy gibi sitelere fotoğraflarınızı yükleyerek her bir fotoğraf karşılığı ücret alabilirsiniz.

başa dön

Cevap gönder