CORONA GÜN GÜN VERİLERİ

CORONA GÜN GÜN VERİLERİ : CORONA GÜNLÜK VERİLERİNİN GİDİŞATINA BAKMAK İÇİN EN İYİ YÖNTEM, GRAFİK

Corona virüsteki son durum, corona günlük tablosunda belli oldu. Corona gün gün verileri nin paylaşıldığı Sağlık Bakanlığı tablosunda, toplam vaka sayısı ile vefat sayısının aralıkları birbirinden çok uzak olduğu için vefat sayısı grafiği görünmez hale geldi.

corona-gun-gun-verileri-corona-gunluk-tablo
corona-gun-gun-verileri-ve-corona-gunluk-tablo

Yukarıdaki grafikte toplam vaka sayılarının arttığı sonucuna ilk bakışta ulaşabilirken, toplam corona vefat sayısı artışını görsel olarak gözlemleyemiyoruz.

Bu nedenle ben elimden geldiğince, corona gün gün verileri ile corona günlük tablolarını sizlere grafiklerle göstermeye ve anlatmaya çalışıyorum.

CORONA GÜN GÜN VERİLERİ : COVİD 19 VAKA TABLOSU

Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan Avrupa, Asya, Avustralya, Amerika, Afrika kıtası ve derken ülkemizde de yayılan corona virüsü salgınında vaka ve ölüm sayısı son dakika gelişmeleri ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Bugün raporlanan corona vaka sayısı 2.392. Toplam corona vaka sayısı ise 114.653’e ulaştı.

corona-gun-gun-verileri-covid19-gunluk-vaka-tablosu
corona-gun-gun-verileri-corona-gunluk-vaka

Nisan ayı başlarında 2.148 olan corona vaka sayısı, 11 Nisanda zirve yaparak 5.138’e ulaşıyor. Şimdiye kadar, 11 Nisan’da ulaşılan günlük vaka sayısının üzerine çıkılmadı.

7 nisandan 22 nisana kadar günlük vaka sayıları 3.800 ile 5.138 bandı arasındayken, 22 nisanda raporlanan günlük 3.083 vaka ile ciddi düşüş gözlemleniyor.22 nisandan bugüne kadar da genel anlamda vaka sayılarında düşüş olduğu görülüyor.

Nisan ayı bitiminde, hem mart hem nisan covid 19 tablolarını hem de gün gün veri kıyaslamalarını sizlerle paylaşıyor olacağım..

CORONA GÜN GÜN VERİLERİ : COVİD 19 CAN KAYBI TABLOSU

Bugün raporlanan corona ölüm sayısı 92. Toplam corona can kaybı sayısı ise 2.992’ye ulaştı.

corona-gun-gun-verileri-covid19-gunluk-olum-tablosu
corona-gun-gun-verileri-ve-corona-gunluk-olum-verileri

Türkiye’de, 17 Martta ilk korona virüsü ölümü gerçekleştikten sonra günlük ölüm sayıları giderek artmış, mart ayını günlük 46 ölüm ile kapatmıştık…

Nisan ayında ise başta63 olan corona vaka sayısı, 19 Nisanda zirve yaparak 127’ye ulaşmıştı. Corona virüsü günlük tablolar incelendiğinde, şimdiye kadar 19 Nisan’da ulaşılan corona virüsü günlük ölüm sayısının üzerine çıkılmadı.

19 nisandan sonra ise corona günlük verilerinin giderek azaldığını gözlemliyoruz..

CORONA GÜN GÜN VERİLERİ : COVİD 19 CAN İYİLEŞEN TABLOSU

Bugün raporlanan corona iyileşen sayısı 5.018. Toplam corona iyileşen sayısı ise 38.809’a ulaştı.

Türkiye’de, 17 Martta ilk korona virüsü ölümü gerçekleştikten sonra 27 martta da ilk günlük iyileşen sayısı raporlanmıştı. Bu tarihten sonra da gün gün corona virüsünden kurtulan ve iyileşen verileri paylaşıldı.

Nisan ayında ise başta 90 olan corona iyileşen sayısı, bugün zirve yaparak 5.018′ ulaşmıştı. Corona virüsü günlük tabloları incelendiğinde, nisan başından itibaren ufak iniş çıkışlar da olsa genel olarak artan bir ivmeyle iyileşen sayısının arttığını gözlemliyoruz.

Nisan ayı bitiminde, hem mart hem nisan covid 19 tablolarını hem de gün gün veri kıyaslamalarını sizlerle paylaşıyor olacağım..

COVİD 19 DÜNYA VERİLERİ detaylı yazımı okumalısınız.

Kaynak

Cevap gönder